Ο Αθανάσιος Μαλλιαράς τόνισε πως η ανάδειξη του Νομού Σερρών ως σημαντικού τουριστικού προορισμού αποτελεί βασική πρόταση του Επιμελητηρίου, υποστηρίζοντας θεματικές τουριστικές δραστηριότητες και υποδομές. Ιδιαίτερη αναφορά έγινε και στην διάνοιξη του Δρόμου Λιθοτόπου-Ποντοκερασιάς Κιλκίς, που συμπεριλαμβάνεται στις προτάσεις του Επιμελητηρίου και που σύμφωνα με τον δήμαρχο θα ενισχύσει σημαντικά την περιοχή.
![](https://www.serreschamber.gr/wp-content/uploads/2022/03/MALLIARAS-KOUTSAKIS_F20128.jpg)
![](https://www.serreschamber.gr/wp-content/uploads/2022/03/1_F19948.jpg)
ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΣΕΡΡΩΝ ΜΕ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΟΥΡΕΩΝ & ΚΟΜΜΩΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΙΤΩΝ
Συναντήσεις με τις Διοικήσεις των Σωματείων Κουρέων & Κομμωτών και Μεσιτών πραγματοποίησε σήμερα, Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Σερρών, Αθανάσιος Μαλλιαράς.