Την στήριξη των επιχειρήσεων λόγω του ιδιαίτερα αυξημένου ενεργειακού κόστους ζητά με επιστολή του προς τους αρμόδιους Υπουργούς ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Σερρών, Αθανάσιος Μαλλιαράς, καθώς η ενεργειακή κρίση, μετά και τα καινούρια δεδομένα που δημιουργούνται από τον πόλεμο στην Ουκρανία, έχει λάβει τεράστιες διαστάσεις και πλήττει ανεπανόρθωτα όλους τους κλάδους των επιχειρήσεων.
![](https://www.serreschamber.gr/wp-content/uploads/2022/03/1(2)_F23497.jpg)
![](https://www.serreschamber.gr/wp-content/uploads/2022/03/SYNANTISIMETHERMOUDRAVLIKOUS_F23255.jpg)
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΘΕΡΜΟΫΔΡΑΥΛΙΚΩΝ Ν. ΣΕΡΡΩΝ
Ζητήματα που αφορούν τον κλάδο των Θερμοϋδραυλικών ετέθησαν προς συζήτηση στη συνάντηση που είχε ο Πρόεδρος του Επιμελητήριου Αθανάσιος Μαλλιαράς με τον νεοεκλεγέντα Πρόεδρο του Συνδέσμου Χρύσανθο Φωτιάδη.
Καταρχάς , ο Αθανάσιος Μαλλιαράς ευχήθηκε καλή δύναμη και επιτυχία στον νέο Πρόεδρο. Ο κ. Φωτιάδης ενημέρωσε τον κ. Μαλλιαρά για τα προβλήματα που δυσχεραίνουν το έργο των θερμοϋδραυλικών, όπως είναι ο αθέμιτος ανταγωνισμός αλλά και η έλλειψη τεχνικών και ζήτησε τη συνδρομή του Επιμε…..